Aktualności

Świadectwo kwalifikacyjne

Kwalifikacyjne kursy zawodowe to bezpłatne kursy z pozaszkolną formą kształcenia. Są adresowane do osób dorosłych, które chcą pozyskać dodatkową wiedzę i umiejętności w wybranych przez siebie zawodach. To świetny sposób, by przygotować się do nowej pracy i rozwinąć swoją karierę.

XXII Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka

W dniach 19-21.11.2022 r., czwórka delegatów z koła 24 przy ZSGE w Koninie w składzie: kol. Artur Hadzicki, Kol. Jakub Perliński, kol. Adam Dzwoniarkiewicz oraz kol. Szymon Walczak, wzięła udział w XXII Ogólnopolskich Dniach Młodego Elektryka zorganizowanych przez Oddział Wrocławski SEP oraz Wydział Elektryczny przy Politechnice Wrocławskiej.

Eksploatacja urządzeń energetycznych – jakie świadectwo kwalifikacyjne jest do tego wymagane?

Praca z urządzeniami energetycznymi może być niebezpieczna. Dlatego też wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Uprawnienia takie daje świadectwo kwalifikacyjne wydawane przez SEP (Stowarzyszenie Elektryków Polskich). Sprawdź, jakie świadectwa mogą być wydane i do czego są one potrzebne.

Uzyskanie uprawnień SEP jako sposób na zmianę branży

Decyzje podjęte w młodości, zwłaszcza dotyczące kariery zawodowej, nie zawsze są trafne. Niekiedy okazuje się, że wymarzona praca nie zapewnia satysfakcjonujących zarobków albo znalezienie dobrej posady w danej dziedzinie graniczy z cudem. Na szczęście każdy z nas może zmienić branżę i pomagają w tym różnego rodzaju szkolenia. Jedną z alternatyw jest egzamin kwalifikacyjny SEP, który pomoże Ci wkroczyć na nową ścieżkę zawodową.

II miejsce w Lidze Elektryków

Nasz zespół w składzie Adam Dzwoniarkiewicz i Szymon Walczak (uczniowie klasy 4 EI w ZSGE - członkowie koła SEP nr 24 przy ZSGE) oraz Jakub Perliński i Artur Hadzicki (absolwenci ZSGE - członkowie Koła SEP nr 24 przy ZSGE) zajęli II miejsce w Lidze Elektryków.